Linia MIKRO

Implanty linii Micro są typu przezdziąsłowego jednofazowego, z częścią wyłaniającą się z łącznikiem prostym z rowkami retencyjnymi (Micro Fix) lub łącznikiem sferycznym pokrytym azotkiem tytanu (Micro Fix Sphere). Ich małe średnice sprawiają, że idealnie nadają się do stosowania w obecności cienkich wypukłości lub zmniejszonych przestrzeni międzyzębowych. Zazwyczaj ich zastosowanie wiąże się z natychmiastową stabilizacją protez ruchomych lub stałych. Gwint zewnętrzny o skoku gwintu 1 mm i samogwintujące frezowanie boczne zapewniają doskonałą stabilność pierwotną.

Średnica i długość

KULA MICRO FIX

Ø 2,7 mm L. 9 – 11 – 13 – 15 – 17 mm
Ø 3,2 mm L. 9 – 11 – 13 – 15 – 17 mm
Ø 3,7 mm L. 9 – 11 – 13 – 15 – 17 mm

 

MICRO FIX

Ø 2,7 mm L. 9 – 11 – 13 – 15 – 17 mm
Ø 3,2 mm L. 9 – 11 – 13 – 15 – 17 mm

 

Obróbka powierzchni AMS (Advanced Micro Surface)
AMS (Advanced Micro Surface), powierzchnia wybrana dla wszystkich implantów systemu OXY Implant, jest uzyskiwana za pomocą trawienia chemicznego, odkażania i obróbki zimną plazmą argonową, które w połączeniu dają powierzchnię o wysokim stopniu oczyszczenia, charakteryzującą się przez jednorodną mikroporowatość z odległością między pikami rzędu kilku mikronów (patrz poniższe zdjęcia przy 5000 X i 7500 X), a zatem zdolną do zwiększania adhezji komórek osteoblastycznych i w konsekwencji sprzyjania procesowi osteogenezy.
Opakowanie podstawowe BEZ DOTYKOWY SYSTEM MONTAŻOWY BEZ MONTAŻU
STERYLNA PROBÓWKA
• z zakrętką i pierścieniem zabezpieczającym
• testowane pod kątem zachowania sterylności przez 5 lat
• sterylizacja promieniami BETA
BEZ SYSTEMU DOTYKOWEGO
• system osadzony na kołysce za pomocą przenośnika z tworzywa sztucznego
WKŁADKI
• prosty i bezpieczny system klejenia
• dostępna rękojeść lub ręczne insertery
Elementy protetyczne

KULA MICRO FIX

• Analog implantu
• Nieobrotowy łącznik odlewany (z funkcjami przenoszenia)
• Słuchawki z tytanu i stali nierdzewnej
• Plastikowe nasadki retencyjne

MICRO FIX

• Analog implantu
• Nieobrotowy łącznik odlewany (z funkcjami przenoszenia)

Instrumentacja chirurgiczna

Wszystkie narzędzia chirurgiczne są projektowane i produkowane z myślą o zapewnieniu długiej żywotności. Ta prerogatywa realizowana jest przede wszystkim dzięki wykorzystaniu surowców najwyższej jakości. Cykl produkcyjny jest następnie konsekwentnie uzupełniany przez procesy wykończeniowe najnowszej generacji: na przykład urządzenia najbardziej narażone na zużycie są pokryte powłokami Black Diamond (kątnice) i Gold Titanium (ręcznie), które gwarantują większą twardość powierzchni i odporność na zużycie. lichwa.
Wiertła do implantów z linii Micro są wyskalowane za pomocą znakowania laserowego w celu wskazania długości implantów. Jednak w tym samym celu mogą być wyposażone w ograniczniki głębokości. Ich morfologia jest cylindryczna, tworząc gniazdo chirurgiczne wiernie odwzorowujące kształt implantu. Powłoka Black Diamond zwiększa siłę cięcia, zmniejszając w ten sposób nagrzewanie się kości.

ZESTAW CHIRURGICZNY

Zestawy chirurgiczne OXY Implant zostały zaprojektowane z myślą o zwiększeniu zwartości wymiarów i prostocie użytkowania. Rozmieszczenie instrumentów i charakterystyczne dla nich kodowanie kolorystyczne wyznacza w istocie logiczną i intuicyjną ścieżkę użytkowania w kolejnych fazach interwencji.
Aby ułatwić konserwację, pudełka wykonane są z autoklawowalnego i samoodkażającego tworzywa sztucznego.