Linia PSK

Linia PSK łączy w sobie zalety wypróbowanej i przetestowanej linii Piesse (maksymalna łatwość wkładania i doskonała stabilność pierwotna) z zaletami skręcanego połączenia konometrycznego, które zostały już szeroko przetestowane w Linii K1 (ograniczona resorpcja kości w obszarze wyrostka, ograniczone mikroruchy między implantem a łącznikiem, bariera przed infiltracją bakteryjną).
Ponieważ rdzeń implantów PSK jest dokładnie taki sam jak implantów Piesse i implantów Classic, jeden zestaw chirurgiczny umożliwia wprowadzenie trzech linii, co daje lekarzowi szeroki wachlarz możliwości stawienia czoła najróżniejszym sytuacjom klinicznym …

wąski – podwójny gwint mikro

 

zwykły – podwójny gwint mikro

 

zwykły – podwójny gwint normo

 

Średnica i długość
NARROW  double thread micro

Mini Conical Connection
Ø 3.0 mm    L. 10 – 11.5 – 13 – 15 mm

REGULAR  double thread micro

Standard Conical Connection
Ø 3.5 mm    L.       8.5 – 10 – 11.5 – 13 – 15 mm
Ø 4.0 mm    L. 7 – 8.5 – 10 – 11.5 – 13 – 15 mm
Ø 4.5 mm    L. 7 – 8.5 – 10 – 11.5 – 13 – 15 mm
Ø 5.0 mm    L. 7 – 8.5 – 10 – 11.5 – 13 – 15 mm

REGULAR  double thread normo

Standard Conical Connection
Ø 3.5 mm    L.       8.5 – 10 – 11.5 – 13 – 15 mm
Ø 4.0 mm    L. 7 – 8.5 – 10 – 11.5 – 13 – 15 mm
Ø 4.5 mm    L. 7 – 8.5 – 10 – 11.5 – 13 – 15 mm
Ø 5.0 mm    L. 7 – 8.5 – 10 – 11.5 – 13 – 15 mm

Obróbka powierzchni AMS (Advanced Micro Surface)

AMS (Advanced Micro Surface), powierzchnia wyselekcjonowana dla wszystkich implantów systemu OXY Implant, uzyskiwana jest w procesach trawienia, dekontaminacji i obróbki plazmą argonową na zimno, które w połączeniu dają wysoki stopień czystości powierzchni, charakteryzującej się jednorodna mikroporowatość z odległością między pikami kilku mikronów (patrz następujące obrazy X5000 i X7500), a zatem zdolna do zwiększania adhezji osteoblastów, a w konsekwencji pobudzania procesu osteogenezy.

System pakietów OXY CLAMP

Wszystkie implanty z linii OXY Implant są umieszczone w plastikowej tubie zamkniętej nakrętką z pierścieniem zabezpieczającym, testowanej w celu zagwarantowania sterylności przez 5 lat. Sterylizację przeprowadza się przez napromieniowanie promieniami beta.

MOUNT FREE – SYSTEM ZACISKÓW OXY:

  • implant i śruba osłaniająca są umieszczone w plastikowej podporze z rdzeniem tytanowym
  • umożliwia zobaczenie implantu i śruby pokrywy przed otwarciem sterylnej rurki i zapobiega ruchom implantu, co ułatwia jego ekstrakcję

Ekstrakcja implantu w 5 prostych krokach:

Elementy protetyczne

STOŻKOWE ELEMENTY PROTETYCZNE

Łącznik leczniczy
Transfer wycisków do łyżki otwartej i zamkniętej
Analog implantu
Łącznik prosty antyrotacyjny
Łącznik frezujący prosty antyrotacyjny
Łącznik kątowy 15° i 25° antyrotacyjny
Łącznik kulowy przykręcany
Łącznik Oxy Loc
Uniwersalna podstawa przykręcana

BRAK STOŻKOWYCH ELEMENTÓW PROTETYCZNYCH

Łącznik odlewany rotacyjny i antyrotacyjny
Łącznik tymczasowy rotacyjny i antyrotacyjny
Łącznik frezujący prosty antyrotacyjny
Podstawa z tytanu i chromu kobaltowego do Cad-Cam
Skanowanie wewnątrzustne i modelowe Scan Body
Wstępnie wyfrezowany antyrotacyjny łącznik do Cad-Cam

Komponenty protetyczne do natychmiastowego obciążenia

LS (Immediate Load System) zawiera wszystkie komponenty, które w bezpieczny i niezawodny sposób umożliwiają szybką rehabilitację protetyczną dzięki zastosowaniu techniki natychmiastowego obciążenia. W tym celu dostępne są podstawy proste i kątowe pasujące do tymczasowego łącznika tytanowego, osłony do klejenia lub łącznika odlewanego.

Nasadka lecznicza do bazy ILS
Transfer kopiowania wycisków dla bazy ILS
Analog do bazy ILS
Podstawa prosta ILS
Podstawa kątowa 17° ILS
Podstawa kątowa 35° ILS
Możliwość odlewania do bazy ILS
Tymczasowo dla bazy ILS
Skanowanie wewnątrzustne i modelowe Scan Body dla bazy ILS
Narzędzia chirurgiczne

Wszystkie narzędzia chirurgiczne są projektowane i produkowane z myślą o zapewnieniu ich trwałości. Ta prerogatywa jest osiągana przede wszystkim dzięki wykorzystaniu surowców absolutnej jakości. Cykl produkcyjny jest następnie konsekwentnie uzupełniany przez procesy wykończeniowe ostatniej generacji: na przykład najbardziej narażone na zużycie urządzenia są pokryte powłoką Black Diamond (przyrządy mechaniczne) i Gold Titanium (ręcznie), które gwarantują wyższą twardość powierzchni i odporność na zużycie.
Wiertła z linii PSK są wyskalowane za pomocą oznaczeń laserowych, które wskazują długość implantów. W tym samym celu mogą być również wyposażone w ograniczniki głębokości. Ich morfologia jest cylindryczna z częścią wierzchołkową o mniejszej średnicy, aby zapewnić miejsce operacji ściśle dopasowane do kształtu implantu. Powłoka Black Diamond zwiększa moc cięcia, zmniejszając w ten sposób nagrzewanie się kości i zużycie wiertła.
Grzechotka dynamometryczna (10-70 Ncm) dopełnia sprzęt chirurgiczny, w całości wykonany w warsztacie Oxy Implant, z okrągłą główką o wielkości odpowiadającej śrubokrętowi, w który są wyposażone wkrętaki i wkładki ręczne. W ten sposób możliwe jest zrealizowanie dokręcania elementów protetycznych z kontrolowanym momentem obrotowym i ostatecznego wprowadzenia implantu, gdy siła wytworzona przez układ ruchowy jest niewystarczająca.

ZESTAW CHIRURGICZNY

Zestawy chirurgiczne Oxy Implant zostały zaprojektowane w celu zachęcenia do kompaktowych rozmiarów i łatwości użytkowania. Rozmieszczenie instrumentów i charakteryzujące je kodowanie kolorystyczne determinuje logiczny i intuicyjny sposób użycia podczas kolejnych etapów interwencji. Aby ułatwić ich konserwację, pudełka wykonane są z autoklawowalnego i samoodkażającego tworzywa sztucznego.

wąski – podwójny gwint mikro